distzapusk

Kā strādā attālinātā automašīnas startēšana?

Neskatoties uz to, ka ir autostartēšanas bloki ar automātisku vai attālinātu darbības principu, to darbības shēma neatšķiras. Noteiktā laikā (modulim ar automātisko režīmu) vai saņemot komandu no komandu no signalizācijas pults vai mobilā tālruņa, no autostartēšanas moduļa uz aizdedzes ķēdi tiek sūtīts strāvas impulss, pēc tam seko divu sekunžu aizture, kuras laikā atjaunojas eļļas spiediens maģistrālēs, pēc tam uzreiz tiek veikta startera ieslēgšana. Automātiskās startēšanas shēma dīzeļdzinējiem atšķiras tikai ar vienu  - papildus kvēlsveces kontroles ķēdes pieslēgšana.  Tādā veidā, ja autostartēšanas bloks iekļūst apsardzes kompleksā, vispirms automātiski atslēdzas signalizācijas bloķēšana, bet pēc tam notiek aizdedzes un startera aktivizēšana. Gadījumā, ja autostartēšanas bloks tiek uzstādīts autonomi, vispirms notiek imobilaizera apiešana, bet pēc tam modulis padod barošanu aizdedzes, startera ķēdēm. 

Stacionārā imobilaizera apiešana – svarīga darbība, uzstādot autostartēšanas moduli, jo šīs pretaizdzīšanas ierīces nozīme – vienas vai vairāku elektrisko ķēžu pārtraukšana, no kurām ir atkarīga dzinēja startēšana. Tāpēc montāžas laikā nāksies uzstādīt apiešanas bloku ar ciparu mikroshēmu (parasti tiek montēta motora nodalījumā vai tiek novietota aiz paneļa), kas ļauj izvairīties no konflikta starp autostartēšanu un pretaizdzīšanas ierīci.  Parasti kā šādu bloku izmanto rezerves aizdedzes atslēgu, kurā iebūvēts imobilaizera deaktivizācijas čips.

Katru autostartēšanas moduli var ieprogrammēt noteiktam skaitam startēšanas mēģinājumu (pēc noklusējuma, katram blokam ir trīs mēģinājumi) – parasti tas ir līdz pieciem mēģinājumiem. Ja startēšana ir izdevusies (par to modulis “uzzina” pēc kloķvārpstas apgriezienu rādītājiem, eļļas spiediena vai tīkla noslogojuma), automašīna par to signalizē ar avārijas gaismas signālu vai arī signāls pienāk uz signalizācijas pulti vai mobilo tālruni.   Dažiem dārgiem autostartēšanas bloku modeļiem ir pievienotas dzinēja ieslēgšanas problēmu diagnostikas funkcijas – piemēram, ja automašīnu nav izdevies startēt bojāta akumulatora dēļ, moduļa mikroprocesors analizēs iemeslu un dos signālu vadītāja mobilajai ierīcei.

Sīkāk par uzstādīšanu un cenām var uzzināt, zvanot pa tālruni.